środa, 25 maja 2016

Konstrukcja plotki z Winylu na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie zada pozwolenia na budowę oraz sygnalizowania tego faktu gminie prócz kilku przypadków.

Konstrukcja ogrodzenia z plastyku na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa nie wymaga zezwolenia na to ani komunikowania tego faktu do starostwa powiatowego wyjąwszy szczególne wypadki.

Ogrodzenie PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie przekraczające poziomu 2,2 m budowane pośrodku dwoma graniczącymi działkami nie potrzebują żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to również ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń przy drogach prywatnych oraz wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania ploty PCV na ogrodzenie i bramkę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia powinno zawierać gatunek ogrodzenia, sposób dokonania jego instalacji i proponowany czas startu budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia wypada dodać oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych a także o ile jest to wymagane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Od czasu do czasu do konstrukcji sztachetki PVC na ogrodzenie i bramkę sztachetowa zadane są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Budowę ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile biuro nie wniesie przedtem sprzeciwu. Protest może zaistnieć w sytuacji, gdy planowane plotki PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachet jest nieadekwatne z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej szosy. W przypadku jak przewidywane balaski z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachetprzypuszczalnie może grozić bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu budowy płotu jest ważne przez 2 lata. Brak zainicjowania prac przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w przypadku chęci postawienia ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz