wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety z drewna ekspresowo się zużywają oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od dokładnego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji sztachet z drewna istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne preparaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów wersja płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz